Serafinka

Prośba o UnBana

Promowane odpowiedzi

Serafinka    143

Witam ponownie!

Nie minęły 2 dni, a ja już wyskakuję z następną propozycją. Ale do rzeczy - brakuje poddziału "Prośba o UB/UnBana" w każdym dziale serwera. Możecie zapytać "Ale proszę pani, mamy od tego jeden wielki dział "Wstaw screenshoty - UnBany" i on służy do takich spraw". No dobrze, ale powiedzcie mi drogie pany - czy ktoś (oprócz osób z kontem w AMXBansie) wchodzi tam, aby zrobić coś więcej niż wstawić swoje ss'y bądź takowe sprawdzić? Dzisiaj z chęcią tam zajrzałam i na całą stronę znalazłam jeden temat mający więcej niż 1-2 odpowiedzi.

Dajmy na to taką sytuację - szarak Janek dostaje bana na 2 dni za obrazę. Niektórzy mogą powiedzieć, że jednokrotne nazwanie kogoś "głupim głupkiem" to przynajmniej ban na tydzień! Jednak Janek nie zgadza się z tą decyzją i chciałby się odwołać do tego bana. Wchodzi na forum, rejestruje konto, szuka poddziału wymienionego w temacie, patrzy, a tu ni ma. I co zrobić? Scrolluje trochę wyżej i widzi dział na UnBany. No to okej, wbija tam, wygłasza swoje żale i troski i czeka na UB. I teraz tak - założę się o 5 polskich złociszy, że 100% adminów nie patrzy w tamten dział, więc jeśli któryś z czerwonych go nie poinformuję to admin nawet się nie spojrzy, a będzie miał pierwsze ostrzeżenie (a nasz Janek nie doczeka się UB). Nawet jeśli już ktoś się pofatyguje i spojrzy na temat to wątpię, że zrobił ss'y chatu, kiedy jego oskarżyciel nazwał kogoś (przepraszam za słowo) głupkiem.

Dużo razy słyszałam jak admini mówią, iż patrzą tylko na dział swojego serwera i wszystko inne mają gdzieś, bo adminują tam i koniec. No cóż, racji im nie przyznam, ale upartość niektórych osób jest kilkukrotnie większa niż ich inteligencja.

U góry dałam (mam nadzieję) wystarczające argumenty, aby dodać takowe poddziały, gdyż pomogą one nie tylko adminom, ale także i średnio ogarniętym (lub skacowanym) graczom. Cóż, to tyle.

See you soon!

Edytowane przez Seranida

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
someone    1438

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Jeśli zostawimy dział, który obecnie służy do wstawiania screen'ów i dodatkowo dopiszemy kolejny dla każdego serwera to może wprowadzić trochę chaosu. Wtedy jeden gracz będzie zakładał temat w głównym dziale o ss, a drugi w "Prośbach o ub".

A jeśli miałaś na myśli zastąpienie jednego działu tym drugim to jakiś czas temu było u nas coś podobnego. Przy każdym serwerze widoczny był temat o UB. Przy większej liczbie serwerów jaka wtedy znajdowała się na sieci postanowiliśmy połączyć to wszystko w jedno. Czyli tak jak to wygląda obecnie.

Ewentualnie można pomyśleć nad zmianą nazwy (tego czerwonego napisu) na coś bardziej rozwiniętego jak Wstaw screenshoty / Odwołanie od bana.

Dodam jeszcze, że większość jakichś odwołań od banów za obrazę trafia do działu ze skargami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Serafinka    143

Chodziło mi oto, żeby został ten dział co teraz jest (Wstaw ss'y - UnBany) i służył on tylko do wstawiania ss'ów i demek, a wszelkie inne odwołania zostały pisane w proponowanym dziale. Po co to? Powstaną wtedy podobne działy, lecz działem "Wstaw Scrrenshoty - UnBany" opiekowali by się UnBanTeam, a tymi serwerowymi - opiekunowie. Jak już wspominałam - najczęściej admini nie wchodzą do działu z ss'ami, a jedyne na co zwracają uwagę to dział serwera, na którym adminują. 

Ewentualnie można jeszcze zrobić tak jak powiedziałeś - stworzyć jeden wielki dział o nazwie Wstaw screenshoty / Odwołanie od bana.

Widziałam też, że niemal wszystkie odwołania od banów są tworzone jako skargi, ale nie mają one najmniejszego sensu, gdyż są niezgodne z przeznaczeniem działu "Skargi". Przecież jaki ma sens to, że złożymy skargę na admina i poprzemy ją swoim banem (a taki dowód nie można nawet zaliczać jako argument)? Co innego, jeśli w powodzie tego bana jest jakaś obraza jak "wyp*erdalaj", "zamknij mo*dę lahoc*ągu" itd. 

Po tym fakcie właśnie pomyślałam, aby zaproponować taki dział. Cóż, wybór pozostawiam czerwonym. 

See you soon!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
someone    1438

Ogólnie to wydaje mi się bardzo optymistycznym pomysłem. Już obecnie często ludzie się gubią, a co dopiero, gdy dostaną dwa działy do wyboru. Samo założenie jest bardzo dobre. SS do jednego działu, a wszelkie odwołania do innego. Tylko wątpię, żeby to nie skomplikowało sprawy. Wyobraź sobie, że jakiś tam Antek wbija na forum, bo dostał SS. Przewija działy i widzi serwer FFA, a w nim "Odwołaj się od bana". Co robi? Wstawia ss właśnie tam. Nie przychodzi mu do głowy, że jest też inny dział od takich spraw. Oczywiście Moderator może taki temat przenieść, ale takich sytuacji byłoby sporo.

SS na forum zajmują się wyłącznie Opiekunowie i UBT, nikt inny nie ma prawa dać ub (no chyba, że czerwony ma dostęp). Dlatego też Admin po prostu powinien wiedzieć czy dany gracz odwołał się od bana i czy dostał ub. Zawsze też może sprawdzić bansa.

Można wyróżnić dział jak było napisane wyżej. Obecnie jest jak dla mnie zbyt bardzo schowany. Spróbuję to trochę pozmieniać, tak żeby był lepiej widoczny i było łatwiej się do niego dostać.

Tak w ogóle to większość tematów związanych z banem polega na wstawianiu SS albo czekaniu na rozpiskę demka. Patrząc na dział skarg (ten na FFA) to większość powinna znaleźć się właśnie tam, a nie w innym dziale. Fakt, czasami trafia się jakieś odwołanie w stylu - dostałem bana za aim, ale to wyjątki.

Jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania to może pisać. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Trochę o nas:

Sieć serwerów GreenHaze powstała 11 maja 2016 roku. Z każdym kolejnym dniem staraliśmy się ją rozwijać i robimy to nadal. Efektem tego są liczne serwery, bardzo dużo aktywnych użytkowników oraz tętniące życiem działy forum. Gwarantujemy profesjonalizm oraz świetną atmosferę. Doceniamy każdego, kto chce być częścią naszej społeczności. Można to zauważyć dzięki częstym konkursom czy plebiscytom. Jesteśmy otwarci na zmiany, a zarazem wiemy co to stabliność. Zostań wśród Nas, a na pewno znajdziesz dla siebie coś, co nie pozwoli Ci przejść obojętnie dalej. Sieci jest wiele, ale GreenHaze tylko jedno.