Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Muzyczna Wikipedia - Quebonafide #1

Wr3dnyy
 Udostępnij

Nominacja  

4 użytkowników zagłosowało

1. 1. Kto następny? (17.10.2017)

• Słoń
      2
    • ReTo
      2
    • Ariana Grande
      0
    • Armin Van Bureen
      0
    • C-BooL
      0

Ankieta została zamknięta

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 2017.10.16 o 20:04

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z nudów postanowiłem stworzyć serię pod tytułem "Muzyczna Wikipedia".

Będę tu opisywał różnych artystów począwszy od twórców muzyki rap po najsłynniejszych DJ-ów na świecie.

Dzisiaj pod lupę wezmę Quebonafide, zapraszam do lektury.

L6SFF1x.png

Quebonafide, a właściwie Jakub Grabowski urodził się 7 lipca 1991 roku. Początkowo tworzył duet "Yochimu"  z raperem oraz producentem muzycznym Fuso.

Stworzyli razem 3 albumu takie jak: "Pierwsze cięcie" ; "Drugie cięcie" oraz "Flow witam".

W 2012 roku zaczął pojawiać się na bitwach freestylowych, zwyciężył m.in. "Bitwę o koniec świata" oraz dwukrotnie zajął drugie miejsce na "Wielkiej Bitwie Warszawskiej".

Rzeszę fanów zdobył dzięki wydanemu w 2013 roku mixtape'owi "Eklektyka", mixtape ten został wydany pod szyldem SB Maffiji. 

Pod koniec roku 2013 kiedy Que był już rozpoznawany w polskim środowisku hip-hopowym razem z raperem Eripe wydał nielegalną płytę pt. "Płyta roku", która przyniosła mu jeszcze większą popularność.

Po gościnnym występie na płycie "Utopia" producenta muzycznego Pawbeats, odnotowano bardzo wysoki wzrost popularności Jakuba.

Wszystko dzięki utworowi "Euforia" z wyżej wymienionej płyty, utwór ten był puszczany w czołowych polskich stacjach radiowych takich jak "RMF MAXXX" lub "ESKA". 

Piosenka dotarła również na 3 miejsce listy Hop Bęc radia RMF FM.

17 lipca 2014-stego roku po wydaniu singla "Hype" zakłada własną wytwórnie oraz sklep odzieżowy o nazwie "QueQuality". 

Od tego momentu zaczyna się praca nad płytą Ezoteryka, która niestety w niewiadomych okolicznościach wyciekła do internetu przedpremierowo w niedopracowanej wersji. 

Po tym wydarzeniu Que ogłosił, że do płyty zostanie stworzony mixtape pt. Erotyka.

25 marca 2015 roku na światło dzienne w końcu wychodzi debiutancki album Quebonafide pt. "Ezoteryka" .

Momentalnie stała się najlepiej sprzedającą się płytą roku oraz uzyskała miano płyty platynowej rozchodząc się w ilości około 30 tyś. kopii.

1 kwietnia 2015 roku raper zdradził, że jego nowa płyta będzie nosila nazwę "Egzotyka" oraz będzie opisywała różne części świata.

I tak się stało klipy do utworów były kręcone m.in. w Meksyku, Tajlandii, Dubaju, Indiach, USA, Islandii, Paryżu, Japonii, Maroko itd.

W międzyczasie ukazuję sie kompilacyjny album wytwórni QueQuality pt. "HipHop 2.0" debiutujący na 3 miejscu na liście OLiS.

12 września 2016 roku Jakub wciela się komentatora sporotwego na kanale "Canal + Sport", a 11 listopada tego samego roku raper tworzy featuring z afrykańskim raperem iFani w utworze "Sushi Dip", który był puszczany w stacji MTV. 

6 czerwca 2017 roku premierę ma ostatni singiel pt. "Odyseusz" z klipem kręconym w Polsce, tym samym cała płyta została wydana jako single.

Album już przed premierą w przedsprzedaży zamówiło 30 000 osób, tym samym album uzyskał status platynowy.

Płyta zadebiutowała na 1. miejscu listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce–OLiS i utrzymywała się na 1. miejscu przez trzy tygodnie.

Płyta był również najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w czerwcu oraz drugą najlepiej sprzedającą się w lipcu w 2017 roku.

Do albumu w przedsprzedaży dołączone są mixtape pt. "Dla fanów Eklektyki EP" oraz "Dla fanek Euforii EP" dołączane w zależności od płci.

W sierpniu 2017 roku raper występuję w reklamie promującą nową kampanie firmy odzieżowej Nike.

30 sierpnia 2017 roku ukazuje się minialbum pt. "No To Bajka EP" wraz z producentem Matheo.

Przewodnim motywem płyty są elementy z bajek Disneya.

Cały nakład płyty został wysprzedany w rekordowym czasie, w niecałą godzinę.

Koniec.

Artykuł stworzony przy pomocy Wikipedii.

Napisano dla GreenHaze.pl

Edytowane przez Makumba
  • GreenHejzka 3

Teraz, Luffys napisał:

Wow, Podoba mi się bardzo, ciekawy pomysł, dobrze wszystko opisane. Dodaj jeszcze na koniec kogo chcemy next razem.

Ja nominuję Słonia :D 

Leci +

Dzięki, dawno nie bawiłem się w artykuły a kiedyś świat redaktorów to był mój świat. :D

Co do nominacji miałem zrobić ankietę, ale coś mi nie pykło. 

Teraz, Makumba napisał:

Dzięki, dawno nie bawiłem się w artykuły a kiedyś świat redaktorów to był mój świat. :D

Co do nominacji miałem zrobić ankietę, ale coś mi nie pykło. 

Oke oke, to edytuj już raz dwa XD Ja już swoją nominację dałem :D 

Premium

@Makumba naprawdę świetnie.  Mi się bardzo podoba i tak jak @Luffys powiedział przydało by się nominować kolejnego ale o demnie masz Wielkiego +

Edytowane przez Do you Like Banana ?

1 godzinę temu, Do you Like Banana ? napisał:

@Makumba naprawdę świetnie.  Mi się bardzo podoba i tak jak @Luffys powiedział przydało by się nominować kolejnego ale o demnie masz Wielkiego +

Dzięki dzięki, będzie ankieta później spokojnie :D

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przed rozpoczęciem przeglądania strony prosimy o zaakceptowanie Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności.