Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zablokowane Hai

Smilee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Premium

Hai imię to Michałek lat jest posiadane 20 moje zainteresowania to wyzywanie na serwerach kanter strajka i lubię dużo przeklinać i ogólnie to nie mam kultury i nie wiem co mam napisać bo dawno nie pisałem przywitania na forum ale jakąś może ciekawostkę tutaj napiszę także pewnie nikt tego nie będzie czytał bo komu się chce tylko napisze cześć czy tam siema i tyle żeby udawać że jest miłą osoba wiem wiem każdy tak robi sam nie wiem o czym jest ta ciekawostka to tylko robię kopiuj wklej btw nie używam kropek itp bo mi się nie chce a teraz na poważnie ciekawostka :) a zapomniałem posiadam steam link jak nie zapomnę to dam na samym końcu 

Ameryka Południowa jest czwartym co do wielkości kontynentem pod względem wielkości i piątym co do wielkości kontynentem pod względem liczby ludności. Na kontynencie południowoamerykańskim znajduje się 12 krajów niezależnych i trzy zależne. Kontynent ten znajduje się na półkuli zachodniej i głównie na półkuli południowej.

1. Mieszka tutaj 422,5 milionów ludzi (2016).

2. Największy kraj: Brazylia. Kraj ten zajmuje ponad połowę powierzchni kontynentu. Czy wiesz, że Brazylia jest tylko nieznacznie mniejsza niż USA?

3. Największe miasto: Sao Paolo w Brazylii. Z ponad 20 milionami mieszkańców. Sao Paulo jest również jednym z 10 największych miast na świecie.

4. Najmniejszy kraj: Surinam. Kraj ten jest jednym z 10 najrzadziej zaludnionych krajów na świecie.

5. Największa wyspa: Tierra del Fuego (w znaczeniu hiszpańskim: kraina ognia), na południowym krańcu Argentyny i Chile.

6. Najdłuższa rzeka: Amazonka (6,437 metrów długości).

7. Amazonka ma więcej wody niż pozostałe 10 największych rzek świata łącznie!

8. Najwyższa góra: Aconcagua w Argentynie. Góra (6961 metrów) położona jest w paśmie Andów.

9. Aconcagua jest uważana za drugą co do wielkości szczytów świata po Mount Everest w Azji.

10. Podczas gdy południowoamerykańskie lasy deszczowe są jednymi z najbardziej wilgotnych miejsc na ziemi, pustynia Atacama w Chile uważana jest za najbardziej suche miejsce na ziemi.

11. Podczas gdy większość Ameryki Południowej została wyzwolona z kolonialnych potęg Hiszpanii i Portugalii, dwa niewielkie obszary kontynentu nadal zarządzane są przez kraje europejskie, a pod względem dochodu na głowę mieszkańca są najbogatszymi obszarami kontynentu. Gujana Francuska znajduje się na północnym wybrzeżu kontynentu, natomiast u wschodniego wybrzeża Argentyny Wyspy Falklandzkie, są brytyjskim terytorium zamorskim.

12. Uważa się, że lasy deszczowe Amazonii charakteryzują się największą bioróżnorodnością na świecie, z setkami różnych gatunków zwierząt, około trzydzieści tysięcy gatunków roślin i 2,5 miliona różnych gatunków owadów.

13. Religia jest ważną częścią kultury w Ameryce Południowej.

14. Około 90% ludzi identyfikuje się jako chrześcijanie, z czego 82% uważa się za chrześcijan rzymskokatolickich.

15. La Paz jest uważana za najwyższą stolicę administracyjną na świecie, a na wysokości 3 640 m n. p. m.

Edytowane przez Smilee
  • Superka 3

Ty, może zacznij ciekawostki pisać w dziale redakcji. :beka

Kropki i przecinki będę za Ciebie wstawiać. XD

Z miłą chęcią się powyzywam z Tobą w conter strajka, ale nie umiem grać w tę karabiny. :sad

Ogólnie witałam się już z Tobą na chat bocie więc tylko mogę napisać, że miło mi Cię poznać, mam nadzieję, że z nami zostaniesz na dłużej i poprzeklinamy razem Sobie od czasu do czasu. Hyhy :pika

Niech zielone jest z Tobą!

• GreenHejzka 1

Premium
11 godzin temu, Doctorr napisał:

Edytowane było.. czyli gdzieś błąd był! :DDD Doskonały to nie jesteś, hahah.. sorry za kropki z faaartem mordo! Zawsze pozytywnie ;)

czcionkę zmieniałem bo ludzie tutaj maja oczopląs i nie widzieli literek  :DDD

• Haha 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przed rozpoczęciem przeglądania strony prosimy o zaakceptowanie Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności.