Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Blacklisted od podstaw.

71.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Rejestracja.

Ten etap pozwoliłem sobie ominąć, ponieważ raczej każdy potrafi sobie poradzić z wpisaniem ID, Hasła, E-maila i zaakceptowania go, prawda? Tak sądziłem (jeżeli w tym miejscu odpowiedziałeś: "nie"; zalecam potrenować na internecie), jednak aby się zarejestrować, trzeba jeszcze wiedzieć w jaki sposób prawda? Dlatego szybko rzucamy link'a i nie przejmujemy się bzdurami. Strona na której potrzebujemy konta to: blacklisted.pl pod wyszukiwarką ("STEAM ID:") znajduje sie guzik "zaloguj się" oraz "zarejestruj się" - klikamy opcję drugą i postępujemy według instrukcji. Jeżeli wszystko powinno być tak jak na obrazku (przed: lewy >>> po: prawy) - gl.

panelpng_ahapwqn.png >>>2222222pn_ahapwqq.png

Jedyna różnica, jaka u Was będzie to zamiast cyfr 139/1/31/7/199/34 będziecie mieli wszystko wyzerowane. Czyli: 0/0/0/0/0/0. Takie konto jest gotowe do pracy i można zacząć zapoznawać się z mechaniką dodawania demek, rozpisywania, rozpatrzania oraz głosowania. Ale, ale... o tym niżej - o ile wgl. w tym poradniku, hehe. Dodam jeszcze, że aby dodać "podejrzanego" na blacklisted nie jest potrzebny administrator na serwerze czy inna ranga na jakiejkolwiek sieci - wystarczy tylko konto oraz kilka danych o naszym celu - które będą punkt niżej, tak swoją drogą. wink

2. Przygotowanie zgłoszenia.

Kiedy już się zarejestrujemy i zalogujemy na swoje konto po prawej stronie w oknie "ostatnie zgłoszenia" możemy zauważyć dwie opcje: "dodaj zgłoszenie" oraz "pokaz wszystkie" - jako, iż na pierwszy ogieÅ„ wzieliśmy dodawanie demek wybieramy opcję pierwszą i przechodzimy do panelu w którym trzeba conieco popisać. Ale po koleij - dla ślepych:

stronaglo_ahapwqe.png

Po kliknięciu zostaniemy przeniesieni na stronę gdzie będziemy musieli wypełnić formularz - i tutaj trochę przysiądziemy. Napiszę małe "co i jak?" oraz na co zwracać uwagę, aby nasze zgłoszenie nie zostało od razu odrzucone - baa, aby zostało sprawnie sprawdzone! - tak więc myślę, że Ci, którzy z tą grą mieli do czynienia poradzą sobie z takim czymś, lecz newbie mogą mieć lekkie problemy dlatego wrzucam ss'a z ponumerowanymi polami i opisem (poniżej) - wbrew pozorom wszystko tutaj jest piekielnie ważne i może zaważyć o tym, czy nasze zgłoszenie zostanie przyjęte czy odrzucone, tak wiec radzę nie wypełniać tego na pałę. Tak oto wygląda formularz:

zgloszeni_ahapwqw.png

1. Data  - tutaj raczej nie ma nad czym się rozwodzić, podajemy datę (nie obecną, lecz kiedy grał podejrzany!) W podanej formie DD/MM/RRRR - jest to oczywiście oznaczenie od "D"zieÅ„/"M"iesiąc/"R"ok - czyli na dzieÅ„ dzisiejszy 2015-02-04 powinno to wyglądać tak: 04/02/2015 - jeżeli ten podpunkt będzie źle, demko może zostać odrzucone, lecz nie musi - problem kiedy jest mowa o pisaniu odwołania itp, ale tym się nie przejmujemy, bo nie po to tu jesteśmy.

2. IP serwera  - kolejny ważny podpunkt - podajemy IP serwera na którym zauważyliśmy osobę oszukującą (jest to o tyle ważne, iż kiedy serwer posiada hmm... "unikalne" modele, które nie są standardowe, nie możemy uruchomić demka, dlatego aby pobrać zawartość musimy po prostu wejść na serwer) - nie ważne czy jest to serwer publiczny czy mix, oczywiście, jeżeli standard to równie dobrze pole może zostać puste, ale zawsze to jakaś reklama, heh, nieprawdaż?

3. Link do mapy  - jeżeli graliśmy na niestandarowych mapach typu aim_map, fy_snow, aim_crazyjump, ect... musimy podać link do pobrania owej mapki. Najłatwiej jest wpisać w google frazę "counter strike 1.6 - "nazwa mapy" pobierz" - kiedy już znajdziemy wrzucamy link do odpowiedniego pola - oczywiście, jeżeli rozgrywka przebiegała na serwerze ze standardową mapką cs'a 1.6 nic nie musimy podawać - gdyż "jest to w pakiecie" - dlatego też * przy tym polu.

4. Typ rozgrywki  - tutaj mamy polę do popisu, jednak przeważnie nie ma nad czym się rozwodzic. Jeżeli graliśmy na jakichś mistrzostwach, w ligach, na 1vs1 czy inne bzdury musimy to tutaj dokładnie podać. Opcji trochę mamy, jednak nas jako zwykłych wyjadaczy chleba powinny interesować trzy: "ESL"; "Serwery Publiczne" oraz "Counter-Strike:GO" - ponieważ w większości przypadków z tym będziemy mieli do czynienia. Jeżeli nie wiesz czy sieć na której jesteś należy do partnerów projektu - nie ryzykuj! - ustaw "serwery publiczne."

5. Link do meczu  - podajemy bezpośredni link do meczu (HLTV) tak więc musimy trochę się nagimnasytkować, jeżeli zapomnieliśmy o demku i szukamy go przekopując się przez wszystkie demka z określonego okresu czasu. Aby było łatwiej - w koÅ„cu poradnik jest pisany dla ak-cs - podaje tutaj link do naszej listy demek HLTV z serwera only de_dust2 - proszę bardzo: hltv.pukawka.pl - link bezpośredni, czyli ten po lewej stronie przykład: http://290278.hltv2.pukawka.pl/hltv-1501230030-de_dust2-1421969400-1421971260.zip. Pamiętajcie, żeby nie dodawać tutaj demek POV! [nagranych przez nas]

6. Nick  - wcale nie podajemy swojego nicku, tylko nick podejrzanego - dla ułatwienia wrzuciłem już jednego odpała tak więc będziecie mogli mieć jakieś pojęcie o tym co robicie. Ten punkt jest o tyle ważny, że na demku musi się zgadzać nick podany z nickiem jaki miał gracz (dokładny!) nic więcej nie trzeba dodawać, każdy sobie poradzi...

7. SteamID  - i 50% osób padło w na tym podpunkcie... dlaczego? Ponieważ "jak dostać sid (sid= STEAM ID) cheatera? - To bardzo proste! Wchodzimy na serwer, właczamy konsolę, standardowo ustawioną pod tyldą "~" i wpisujemy "status" - enter - powinna pojawić sie lista podobna do tej: (screen-shot, nie jest mój, wujek google pomógł.)

57565576j_ahapwqh.jpg

SID to nic innego jak STEAM_[ciąg cyfer] możemy skopiować go całego z członek STEAM_, możemy same cyfry - to bez znaczenia. Na potrzebny "tutoriala" udostępniam SID mojego celu - STEAM_0:0:33608428

8. Link do banid  - A co to banid? - Jest to strona (raczej: projekt) mający na celu sprawdzanie graczy pod różnymi kątami. link oczywiście podaję: http://banid.pl/kto wpisujemy tam oczywiście SID naszego odpała i wyszukujemy jego konto - ja już to zrobiłem i jest ono tutaj - http://banid.pl/kto?to=0:0:33608428 - cały ten adres wrzucamy do pola na Banid.

9. Link do statusu  - Tak naprawdę mamy kilka opcji... możemy znowu wrzucić link do banid bo tam jest pokazany status, lecz równie dobrze możemy wrzucić tutaj jego bana z AMXBANs'a (o ile takowego dostał) - ja w celu prezentacji wybrałem opcję drugą, aby było ciekawiej. Zawsze to więcej informacji przyswoicie. Link do bana (w moim przypadku) znajduje się tutaj: http://ak-cs.pl/amxbans/ban_list.php?bid=23663 - jeżeli nie jesteśmy administratorem, także mamy możliwość wrzucenia bana z AMXBANS'a, o ile gracz zostanie zbanowany - jeżeli nie ... cóż, pozostaje nam opcja banid.

10. Link do demka  - obecnie zostawiamy. (jednak w tym momencie polecam sobie pobrać demko HLTV na dysk.)

11. Rodzaj cheata  - dokładnie nazywamy to, co miał nas oszust: aimbot, speedhack, wallhack, hl1, autobh, no-spear, no-flash itp... pomoże to przebadać demko pod kątem własnie tego rodzaju oszustwa - jeżeli napiszemy "sh" na demku gdzie typek ma "wh" możemy liczyć się z tym, że zostanie On uniewinniony... Dlatego używamy główki i szukamy w swojej głowie takiej nazwy haxa (już nie mówię o dokładnej nazie i wersji) i wpisujemy w pole. 

12. Czasy podejrzany akcji  - czyli nic innego jak rozpiska demka, jeżeli nie wiesz jak rozpisać demo - nawet nie kompromituj się kombinowaniem tylko poproś kogoś kto się na tym zna aby sprawdził demko i wrzucił/ wrzucił instant za Ciebie czy napisał ci rozpiskę do demka cokolwiek - byle by miało to ręce i nogi. Oczywiście, według regulaminu - podajemy co najmniej 3 akcje. Rozpiska typu: "pali cały czas" jest śmieszna i wyrzucana.

13. Dodatkowe informacje i uwagi  - piszemy co chcemy... Tak na dobrą sprawę. wink

Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze powinniśmy mieć mniej więcej taki formularz:

zgloszeni_ahapwqs.png

Jak widzicie dodałem tam po prostu informacje pozbierane punkt po punkcie z poradnika - oczywiście rozpiska i komentarz są przykładowe, w oryginale są już normalne. Skoro wszystko jest gotowe pozostaje nacisnąć nam guzik "dodaj zgłoszenie" i ...?

3. Wykończenie i oczekiwanie.

Kiedy klikniemy guzik zgłoszenie zostanie dodane, jednak musimy jeszcze odnaleźć je w liście - klikamy "zgłoszenia" na górnej belce i szukamy nazwy naszego odpala - w moim przypadku był to "Adams" tak więc wybrałem je i szukamy takiego symbolu graficznego:

fotkapng_ahapwqx.png

Klikamy w niego i dodajemy (spakowane!) demko HLTV prosto z dysku - o to własnie chodziło w podpunkcie 10. Link do demka. Jeżeli wszystko zostało poprawnie dodane, po jakimś czasie sędzia uruchomii proces głosowania nad zbanowaniem/uniewinnieniem oskarżonego, tak więc nie pozostaje nam nic innego do roboty niż poczekać kilka godzin/dni - zależy na kogo trafimy, no-life'a czy zapracowanego binesmena. Tak czy inaczej - nasza rola tutaj się koÅ„czy. Jednak zawsze możemy jeszcze dodać komentarze na forum poprzed kliknięcie guzika "Skomentuj na forum" znajdującego się tutaj:

dowodypng_ahapwqr.png

Jeżeli rozpiska jest solidna - raczej gracz powinien zostać zbanowany, jeżeli nie ... no cóż, zawsze można się podszkolić. Na zakoÅ„czenie głosowania przeważnie trzeba trochę poczekać, jednak jeżeli uda Wam się złapać swojego pierwszego cheatera czy ogólnie kogoś w kogo nikt nie wątpił, a okazał się "gówniarzem na haxach" - duma będzie Was rozpierać. Po około tygodniu moje zgłoszenie wygląda(ło) tak: Pełen sukces, demko spalone... gracz zbanowany... 10 głosów za zbanowaniem... VAC'acje wersja mini.

zgloszeni_ahapwqa.png

4. Warto wiedzieć!

Często można znaleźć się w sytuacji, w której nie wiemy co oznaczają, niektóre skróty czy bzdury myślowe. Kilka z nich to:

+b  - +ban, dodać bana, jestem za zbanowaniem!

-b  - -ban, nie banować, jestem przeciwny zbanowaniu!

+/-  - niby podejrzane, ale możliwe do zrobienia, trudno ocenić.

b/o  - brak oceny - nie potrafię stwierdzić, nie wiem.

b2k  lub wersja pełna brak2krycia  - 0 próby ukrycia faktu, iż jest się odpalonym

palenie jana  - udawanie "głupiego", aby tylko zmylić oglądającego demko... przeważnie jednak da się to wychwycić podczas oglądania CAÅEGO demka, nie tylko czasów podanych.

modelowanie  - chodzenie z celownikiem w ścianach i skanowanie/strzelanie przez nie... ogólnie gimbazjalny poziom.

cóż za refleks/za szybko  - ktoś wie (model), stara się kryć, jednak nie może się oprzec np. kiedy ktoś wybiega pod wpływem emocij może zawcześnie zacząć strzelać czy coś.

pre-fire  - strzelanie zanim pojawi się przeciwnik, przeważnie podczas sytuacji, kiedy przeciwnik idzie na shifcie i wychodzi.

do pieca/spalony/banned/piekarnik  - gracz "odpalał" tak więc jego steam idzie do "pieca" jako zbanowany.

Myślę, że takie podstawy Wam wyjaśniłem, opisałem wszystko w miarę przystępnie i miło dla oka - chociaż to się dopiero zobaczy, w koÅ„cu teraz ledwo co widzę i klikam w klawiaturę z pamięci... nie wiem czy to dobrze, raczej nie. Jeżeli ktoś będzie miał problem, lub nie będzie pewien - pisać do mnie na steam, ewentualnie tutaj na forum przez sb czy pw - mogę dodać za kogoś demko, mogę rozpisać demko, mogę pomóc w wstawianiu... whatever, mogę ocenić demko według "własnej opinii." No ale co będę wam wieczór (w sumie już ranek) zawracał takimi bzdurami, pomału wracamy z jakimiś poradnikami - czy Wam się to podoba czy nie. laugh

Pozdrawiam, 71 były J

71png_ahapspr.png

Edytowane przez 71.
  • GreenHejzka 6
  • Superka 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przed rozpoczęciem przeglądania strony prosimy o zaakceptowanie Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności.