Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

moje zainteresowanie

GotYou
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ja jestem Daniel mam 16 lat no i w sumie to interesuje się ogulnie motoryzacją czyli motocykle, samochody, sprzęty rolnicze 

mam 16 lat swoją przygodę z motoryzacją zacząłem jak miałem 13 lat jeździłem taki pojazdami jak samochody opel, ford, nissan, VW, motocykle zacząłem od honda cbr 125 później coś większego dużo yamaha fazer fz6 600 nie jest to mój motocykl lecz mojego brata często nim jeżdżę i mimo mojego wieku brat wie ze nic mi się nie stanie ponieważ wie ze mam doświadczenie a co do traktorów to np. Polska marka ursus :D 

Chciałbym pójść dalej do szkoły na kierunek mechanik samochodowy bądź mecha-tronik i teraz tu pytanie do was jaką szkołę wybrać? 

Myślałem nad technikum no ale brat poleca mi zawde i jakieś dobre praktyki no i niewiem co wybrać.

A co do motocykli to zarobiłem dużo pieniędzy i miałem w planach zakupić własny motocykl, no ale zostałem uswiadomiony że jeżeli zostane złapany to mogę dostać spory mandat i odroczenie do prawa jazdy kat B nawet do 21 lat.

Zastanawiam się czy kupić motocykl i podjąć ryzyko czy czekać cierpliwie napiszcie coś o tym czy wy jeździćie i co byście zrobili w tym przypadku. 

Jeśli chodzi o wybór szkoły - bierz technikum. Można powiedzieć, że jest to w pewien sposób "ubezpieczenie". Dlaczego? W ciągu najbliższych paru lat może zmienisz zainteresowania albo pomyślisz, że chciałbyś się bardziej rozwinąć i iść na studia. Po technikum masz maturę oraz papierki czeladnika w danym zawodzie, czyli możesz iść od razu do pracy albo gdzieś na studia. Po zawodówce natomiast musiałbyś szukać zawodu, który się wyuczyłeś, a nie mógłbyś się dalej szkolić, bo nie masz matury. Wtedy zostają ewentualne kursy zawodowe.

Z praktykami powiem Ci tak, że w zawodówce najczęściej wynagrodzenie za 4 dni w tygodniu pracy po 8h wynosi ok. 200 zł. Podczas praktyk w technikum dostajesz normalne wynagrodzenie rzędu 1500-2500 zł (zależne od zawodu).

Oczywiście w zawodówce masz o wiele mniej nauki i jesteś o rok krócej, ale jednak masz po nim mniej opcji na przyszłość niż po technikum.

A co do motocyklu - poczekaj cierpliwie, uzbieraj ile możesz w ciągu tych 2 lat na sprzęcior. W międzyczasie możesz zdać prawo jazdy A1, potem w wieku 18 lat A2, aby w wieku 20 lat mieć A i jeździć jakąkolwiek maszyną jednośladową, a po tych 3-4 latach (jeśli umiesz zbierać) to dozbierasz na naprawdę dobry motorek ;) Nie wiem jaki, bo się na tym nie znam, ale pewnie jakiś dobry :kaczor:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Przed rozpoczęciem przeglądania strony prosimy o zaakceptowanie Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności.